Ukselink
Kuidas valida ukselinki?
Keegi ei soovi siseneda uksest, mille lahti tegemine on tülikas ning ebamugav. Selle vältimiseks tuleks enne ukselingi ostmist mõelda erinevatele kasutus- ja mugavuspunktidele.
Meil on Sulle soovitused millele enne lingi ostmist mõelda!
|
Lingi otstarve
Tihti kasutatakse ukse avamiseks hoopis võtit mitte ukselinki, hoides lingi arvelt raha kokku. Nii sikutatatakse võtmega uks lahti, mõtlemata, millist kahju see võib teha lukusüdamikule ning võtmele. Selleks, et luku ja võtmete purunemist ära hoida, paigalda uksele link.
Enne ukselingi valimist pane paika, millisesse hinnaklassi link võiks jääda. Kui ostueelarve on paigas, on kergem linke selekteerida ning teha lõplik otsus.
Ukseliik
Lingi valikul lähtu sellest, kuhu keskkonda selle paigaldad. Uksi saab liigitada järgnevalt: sise-, välis-, värava-, liug- või saunauks.
Siseustele, kus käidavus ei ole suur, võib paigaldada lihtsamaid ukselinke. Siseustel võib kasutada linke, mis on valmistatud tsingisulamist või alumiiniumist. Sellised lingid on odavamad ja ukselinkide valik on lai.
Valides väravalinki tuleks lähtuda sellest, et link oleks ilmastikukindel ning kerge. Väravaraam on sageli valmistatud 40mm nelikant torust ning sinna ei saa paigaldada tavapärast välisukselinki. Sellistesse tingimustesse soovitame alumiiniumist ukselinke.
Liuguksele paigalda pinnapealne käepide või kui ruumi ei ole piisavalt, siis süviskäepide.
Saunauksele tuleks valida kindlasti puidust nupp või käepide. Teistest materjalidest käepidemed lähevad saunas kuumaks ning ukse avamine on keeruline.
Ukseleht
Enne lingi soetamist tuleks kindlaks teha millisele uksele linki vajad. Kas tegu on sile- või profiiluksega?
Interjöör ja disain
Selleks, et saavutada terviklik väljanägemine on oluline sobitada ukselink ülejäänud interjööriga. Kas tegemist on moodsa või antiikse keskkonnaga või domineerivad maalähedased või vastupidi kirkamad värvid? Tervikliku välimuse saamiseks tuleb silmas pidada kõiki detaile.
Disainlink
Milline erinevus on ukselingil, uksenupul ja käepidemel?
Ukselinki kasutame kohtades, kus uks on tuuleriiviga lukustatud. Linki vajutades liigub tuuleriiv lukukorpuse sisse ja uks avaneb.
Käepide on sang, millest on võimalik kinni haarata ning seda tõmmates või lükates avaneb uks. Käepidet kasutatakse rohkem ühiskondlikel hoonetel (koolid, haiglad, kaubanduskeskused jne.), kus käib palju rahvast.
Uksenuppu kasutatakse kohtades, kus linki või käepidet ei saa või pole otstarbekas kasutada. Uksenupud on fikseeritud (paigalseisvad) või pööratavad. Esimest neist kasutatakse käepideme asendajana, teist lingi asjendajana.
Pööratavaid nuppe on otstarbekas kasutada, kui kodus on koer või kass, kes oskab ust lingist avada. Nupu puhul see neil ei õnnestu.
Meie kodulehelt ning kauplustest leiad palju erinevaid linke ja spetsialistid, kes oskavad Sind aidata!
Luku-Expert soovitab:
- Ukselink Abloy EXO 28/001 ZN/CR - Ukselink Abloy Polarita 16/001 ZN/CR - Ukselink Anloy INOXI 23/002 RT - Ukselink Abloy 3-19SS/0650 RT - Lükandukse käepide HEAD RT ovaalne 40x120 - Uksenupp ASSA 167 CR (pööratav, kahepoolne)
Märksõnad: Ukselink, ukselingid, link, võti, võtmed, uks, uksed, lukusüdamik, siseuks, välisuks, saunauks, väravauks, liuguks, tsinklink, messing, roostevabateras, välisukselink, siseukselink, saunaukselink, väravalink, liugukselink, Abloy Tunne, Mihkel Mäll, Abloy, Assa, alumiiniumlink, käepide, nupp, lukukorpus, võtmepesa, sileuks, profiiluks, metallprofiil, ukseraam, sileukseraam, profiilukseraam, käepideme kuju, messing, tsink, pinnaviimistlus, matt, poleeritud, lukuvastus, uksehinged, pinnakate, lingikeel, uksenupp, südamik. |