Tere tulemast tulevikku!
Mis on ühist Roomal, Moskval ja Chicagol? Kõik on ajaloos maha põlenud ning linnakodanikud on need maailmalinnad taas üles ehitanud. Mis aga peamine: inimesed on suurtes tulekahjudes lisaks tragöödiale uut võimalust näinud ning hävinud vana asemele uue ja parema rajanud.
Korteri või maja renoveerimisega on sama lugu. Loomulikult ei pea kinnisvara maha põlema, et seda remontima asuda, kuid iga kodu kõpitsemist tasub alati uue algusena vaadelda. Remont annab võimaluse mittetoimivad lahendused töötavate vastu vahetada ja nii pole mõtet näiteks roostetanud luku asemele täpselt samasugust muretseda, isegi kui tundub, et sedasi õnnestub ehk kulusid kokku hoida. Kes see ikka uksehaaki järjekordse uksehaagiga asendab, eks?
Maailm areneb pöörase kiirusega ning täpselt nii, nagu sa viie aasta eest ostetud arvuti moodsa ja kiirema vastu vahetad, tasub ka lukustussüsteeme uuendades end kaasaegsete ja mugavate võimalustega kurssi viia. Neid on nimelt mitmeid ja on selliseidki, mida oleme siiani vaid ulmefilmides näinud.
„Pagan küll,” sajatab iga inimene vähemalt korra kuus, „jälle unustasin võtmed maha!” Pole midagi tüütumat kui peale poolt tundi koju sõitmist avastada, et võtmed jäid töö juurde. Ei aita sellises olukorras ka uksekaardid või mobiiliäpid – needki võivad suvalisse kohta vedelema ununeda ning telefoni aku saab alati just siis tühjaks, kui seda kõige rohkem vaja läheb. Õnneks on emake loodus kinkinud inimesele „võtme”, mis kunagi maha ei unune. See võti on sõrm.
Moodsas maailmas avanevad uksed ja väravad sõrmega ning selleks pole vaja enam tehnikamuuseumisse minnagi. Homsed lahendused on sõna otseses mõttes käeulatuses juba täna. Tuled koju, surud pöidla vastu spetsiaalset andurit ning uks avaneb kui muinasjutus. Oleks õpetaja sellest füüsikatunnis rääkinud, oleksime laginal naerma purskunud. Ja ometi on see võimalik ning kõigile vabalt kättesaadav – astu aga poest läbi ning juba homme võib su välisuks pelgalt sõrmeliigutusest avaneda.
Arusaadavalt ei pruugi sõrmejäljetehnika päris igas olukorras ja kõigile sobida. Õnneks on turul muidki lahendusi, näiteks bluetooth-tehnoloogia abil toimivad mobiiliäpid. Aga ka järjest populaarsemad videofonod, mis on eriti sobilikud külaliste tuvastamisel ja tuppa laskmisel. Juba ammu pole vaja iga uksekella peale esikusse joosta, nüüd piisab vaid elu- või magamistuppa paigaldatud ekraanile vaatamisest ning kohe on selge, kas uksel on kauaoodatud sõber või tüütu poliitik, kes su häält valimisnänni vastu tahab vahetada.
Ja loomulikult on tänapäeval võimalik kõiki uksi ja väravaid distantsilt avada. Ole kas või teisel pool maakera ookeani kaldal peesitamas, kodune uks Eestis avaneb paari liigutusega telefonis. Nii ei pea koristaja või isegi hulkuma läinud koduloom sinu naasmist ootama ning pääseb korterisse enne, kui sina ükskord tagasi koju jõuad.
Loomulikult sõltub iga lukustussüsteem ukse tüübist, olemasolevast lukustusest ning kasutaja soovidest ja vajadustest. LukuExpert suudab lahendada ka kõige keerulisemad olukorrad ja see pole pelgalt sõnakõlks: astu läbi ja veendu oma silmaga!