Sulgemisaeglustiga uksesulgur
Liigu ühest ruumist teise ukse vahele takerdumata - kasuta sulgumisaeglustit
Mõnikord võib olla üsnagi keeruline minna läbi uksest, mille sulgur kiiresti kinni tõmbab.
Tülikaks muutub sellise uksesulguriga uks just siis, kui sisse-välja on vaja liikuda käruga. Selleks, et uksesulgur ei teeks liikumist raskeks, soovitame kasutada sulgumisaeglustiga uksesulgurit. |
Mida teeb sulgumisaeglusti? Lihtsalt öeldes viivitab ukse sulgumist ja võimaldab uksest läbi pääseda nii kärul, kanderaamil kui ka ratastoolil ilma, et peaks ukse vahele takerduma.
Kuidas töötab sulgumisaeglusti? Jõudes ukseni ning seda avatud asendisse lükates hakkab uks vaikselt sulgema. Vastavalt reguleerimisele annab uksesulgur viivituseks 5-15 sekundit enne, kui uks hakkab kiiresti liikuma. Selline viivitus on piisav, et ratastooli või käruga läbi pääseda. Selline sulgur hoiab ära ka ukse ja kanderaami kahjustamise, mida võib tingida omavaheline hõõrdumine.
Milleks kasutada sulgumisaeglustiga sulgurit, kui on võimalik jätta uks haagiga lahti või kasutada puuklotsi?
Miks? Selline uks peab alati suletud olema, sõltumata inimfaktorist. Tulekahju korral hoiab uks ära tule leviku ühest sektsioonist teise. Kui selline uks unustatakse lahtisesse asendisse, on tule leviku takistamine välistatud.
Kas on ka teisi võimalusi ukse lahti jätmiseks ilma, et sellest päästeametiga probleeme tuleb?
Elektrilised uksemagnetid tagavad mugava kasutuse olles seejuures turvalised.
Luku-Expert soovitab:
Artikli märksõnad: uksesulgur, sulgemisaeglustiga uksesulgur, delayed closing, tuletõke, tuletõkkega uks, uksefiksaator, uksemagnet, elektriline uksemagnet, mööblilukk, iloq, lukk, lukustus, ukselukk, turvaline uks, abloy dc355, abloy uksesulgur
|